Myjnia detailingowa

Mycie detailingowe bezpieczne dla lakieru

Wieloetapowe mycie zewnętrzne pojazdu czas trwania od 1,5h


Wieloetapowe mycie detailingowe, to bezpieczny dla zewnętrznych elementów auta proces dokładnego oczyszczania z uwzględnieniem wszelkich zakamarków.Przed przystąpieniem do mycia samochodu ważnym elementem bezpiecznego mycia jest określenie czy auto ma na sobie jakieś zabezpieczenie np. powłokę ceramiczną, folię ochronną.

Na podstawie tych informacji, możemy dobrać odpowiednie środki myjące, dla skutecznego i bezpiecznego umycia danej powierzchni.


Na początek bardzo dokładnie oczyszczamy felgi, opony, nadkola i okolice.

Zawsze pracujemy na zimnych kołach w zacienionym miejscu. Preparat myjący zawsze jest dobierany do danego rodzaju felgi.

Używamy dedykowanych szczotek, które są odpowiednio dostosowane do tych zadań. Do felg i nadkoli wykorzystuje się delikatne przyrządy, by nie doszło do porysowania powierzchni. Detale czyścimy przy użyciu niewielkiego pędzelka.


Po zakończeniu pracy z kołami przechodzimy do karoserii.

Na zimną i zacienioną powierzchnie auta nanosimy aktywną pianę z bezpiecznym ph. Podczas tego etapu usuwamy z lakieru luźne zabrudzenia, które mogłyby spowodować powstanie nowych uszkodzeń na powierzchni lakierniczej podczas mycia zasadniczego.

Po spłukaniu aktywnej piany przechodzimy do etapu czyszczenia detali przy użyciu specjalnie rozrobionego środka APC.
Za pomocą pędzelka o miękkim włosiu czyścimy trudno dostępne miejsca: emblematy, uszczelki wokół okien, wlew paliwa i inne zakamarki.

Następny etap to mycie właściwe, metodą na dwa wiadra. Polega na usunięciu z lakieru mocno przywartego brudu za pomocą rękawicy namoczonej w roztworze wody z szamponem. Używamy zawsze bezpiecznych rękawic i szamponów, roztwór szamponu jest zawsze świeżo przygotowywany przed myciem auta. Wszystko po to, aby zniwelować ryzyko powstania nawet najdrobniejszych rys na lakierze twojego auta.


Osuszanie auta wykonujemy delikatnymi ręcznikami z mikrofibry, woda z lusterek jest dokładnie usuwana przy użyciu sprężonego powietrza.


Opcje rozszerzone dla mycia detailingowego:

Proces dekontaminacji i deironizacja lakieru (usuniecie żywic, bitumu, lotnej rdzy).

Zabieg ten polega na usunięciu z powierzchni lakieru smoły, asfaltu, osadów metalicznych i przemysłowych (np. pyłu z klocków samochodowych lub lotnej rdzy), różnego rodzaju żywic czy soków z drzew.


Glinkowanie lakieru – to, że nie widzimy zanieczyszczeń, nie oznacza, że ich tam nie ma. Usuwanie brudu niewidzialnego dla oka – w tym celu używa się specjalnej glinki, za pomocą której możliwe jest wyciągnięcie brudu z porów lakieru oraz usunięcie z jego powierzchni ewentualnego nalotu, pozostałego mimo dokładnego mycia. Glinka nada gładkości powłoce lakierniczej. W ten sposób uzyskiwana jest szklista gładkość lakieru, niezbędna w realizacji kolejnego etapu usługi.


Na koniec w zależności od wybranego pakietu możemy wykończyć lakier quick detailerem lub woskiem.Cennik pakietów mycia detailingowego.
Mycie detailingowe -

Mycie detailingowe + Quick detailer -

Mycie detailingowe + dekontaminacja + quick detailer -

Mycie detailingowe + dekontaminacja + wosk premium -

Mycie detailingowe + dekontaminacja + glinkowanie + cleaner + wosk premium -